GORDON & MACPHAIL

Gordon & MacPhail to w świecie szkockiej whisky firma legenda, będąca jedną z najstarszych i najbardziej szanowanych, niezależnych firm butelkujących whisky. Jej historia sięga 1895 roku, kiedy to James Gordon i John Alexander MacPhail otworzyli w Elgin, sercu szkockiego regionu Speyside, sklep z artykułami spożywczymi z całego świata: herbatą, kawą, winem i whisky.

Po roku do firmy dołączył młody praktykant John Urquhart, który początkowo stał się cennym współpracownikiem Jamesa Gordona przy wyborze, zakupie i dojrzewaniu whisky z lokalnych destylarni oraz przy tworzeniu blendów, a później partnerem biznesowym i spadkobiercą całego interesu.

Na początku lat 30. XX wieku dołączył do niego syn - George Urquhart, który w 1968 roku podjął bezprecedensowy krok wprowadzając na rynek kultową gamę „Connoisseurs Choice”, obejmującą whisky single malt z całej Szkocji. W owych czasach, większość z nich używana była głównie do blendowania, a seria Connoisseurs Choice wyznaczyła nowy trend butelkowania whisky jako single malt na całym świecie.

Obecnie firmą Gordon & MacPhail zarządza czwarte i piąte pokolenie rodziny Urquhart.

WHISKY G&M MORTLACH 25 YO 0,7L / 46% WHISKY G&M MORTLACH 25 YO 0,7L / 46%
Cena:

1 175,00 zł

zobacz więcej
WHISKY G&M GLENBURGIE 21 YO 0,7L / 43% WHISKY G&M GLENBURGIE 21 YO 0,7L / 43%
Cena:

790,00 zł

zobacz więcej

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium