BRESSAN

Bressan to słynna włoska winiarnia położona w miasteczku Farra d'Isonzo, w regionie Friuli. Znana z produkcji świetnych naturalnych win. Historia Bressan sięga aż 1726 roku, kiedy urodził się Giacomo Bressan, pierwszy założyciel winnic we Friuli. Obecnie biznes prowadzi Fulvio, przedstawiciel 9. pokolenia rodziny Bressan. Razem z ojcem Nereo i żoną Jeleną kontynuują tradycje winiarskie regionu.

Na 20 hektarach rodzina Bressan produkuje rocznie około 35-55 000 butelek wina, tylko z lokalnych szczepów – schiopettino, pinot nero, pinot grigio, ribolla gialla. W uprawie używa się wyłącznie nawozów naturalnych (np. z warzyw lub stodoły). Zbiór odbywa się tylko ręcznie. Długa fermentacja prowadzona jest z użyciem rodzimych drożdży, naturalnie obecnych w winogronach. Do moszczu nie dodaje się siarki ani innych dodatków i aromatów. Wino dojrzewa na osadzie aż do butelkowania.

Wina Bressan odzwierciedlają swych twórców. Są to wina dobrze przemyślane, naturalne i jak mawia Fulvio bez kompromisów. Ich wyjątkowy charakter wynika z poszanowania ziemi i terroir, tradycji rodzinnych i naturalnych technik produkcji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium