Nowa Balvenie z serii Stories

Balvenie 27 yo Distant Shores

Po zaprezentowanej w czerwcu tego roku 16-letniej wersji French Oak (o której pisaliśmy TUTAJ), w ofercie The Balvenie pojawiła się kolejna nowość - limitowana Balvenie 27 yo A Rare Discovery from Distant Shores, z serii The Balvenie Stories, zabutelkowana z mocą 48%. Whisky inspirowana jest historią przyjaciela Davida Stewarta - Johna Barretta, który dostarczył mu kilka próbek rumu Caroni. Zachęcony tym faktem David postanowił w 2014 roku przenieść 20-letnią whisky leżakowaną w beczce typu Hogshead z amerykańskiego dębu, do beczek po właśnie tym rumie.

Zamknięta w 2002 roku destylarnia Caroni posiada wśród miłośników rumów niemalże kultowy status. "Caroni to wyjątkowy, ciężki i odważny rum, pełen charakteru i pełen potencjału do stworzenia naprawdę wyjątkowej Balvenie" - twierdzi David Stewart. Użyte do wykończenia A Rare Discovery from Distant Shores beczki dojrzewały rum przez 10 lat w Trynidadzie, po czym zostały przetransportowane do magazynów destylarni w Dufftown, a następnie napełnione 20-letnią Balvenie na okres kolejnych 7 wiosen.

Wszystkie whisky z serii Stories łączą wyjątkowe grafiki zaprojektowane przez brytyjskiego artystę Andy’ego Lovella. Na opakowaniu A Rare Discovery from Distant Shores znajdziemy Davida Stewarta w pokoju z samplami. W aromacie whisky natomiast - bogactwo aromatów - cukier Muscovado, miód Manuka, nuty owocowe, na czele z zielonym bananem oraz lekkimi przyprawami. Na podniebieniu jest gładka, z aksamitną, słodką wanilią, toffi, postarzaną skórą oraz pełnej tanin dębiny, przechodzącej w długi, utrzymujący się, słodki i oleisty finisz.

27-letnia Balvenie wkrótce będzie dostępna w naszym sklepie:


KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium