Nowa Balvenie 16 yo French Oak Finish

Nowa Balvenie 16 yo French Oak Finish

Portfolio działającej w miasteczku Dufftown Balvenie wzbogaciło się o nową whisky - Balvenie 16 yo French Oak Finish zabutelkowaną z mocą 47,6%. Jest to pierwsze użycie beczek z francuskiego dębu w 129-letniej historii destylarni. W tym konkretnym przypadku chodzi o beczki po wzmacnianym winie Pineau des Charantes - produkowanego z niesfermentowanego soku gronowego, do którego dodaje się koniak, a następnie poddaje maturacji.

Ten rodzaj drewna znakomicie podkreślił słodkie, miodowe i owocowe akcenty charakterystyczne dla The Balvenie. 
W zapachu pojawiają się aromaty wiosennej łąki, lekkie kwiatowe nuty lotosu i kwiatów geranium, zbalansowane nutami świeżej trawy i obranej skórki jabłka. W smaku z kolei akcenty pikantnej skórki cytryny i grejpfruta spotykają się z delikatną i subtelną słodyczą kandyzowanych owoców, miodu, wanilii oraz z korzeniem imbiru, przechodzącymi w krótki i orzeźwiający finisz.

To jednak nie koniec nowości. Do 16-letniej Balvenie French Oak dołączyły jeszcze dwie inne whisky: 15-letnia Madeira Cask finish oraz 18-letnia PX Sherry Cask finish. Dedykowane są one jednak kanałowi "duty free".

(źródło: William Grant & Sons)


Balvenie 16 yo French Oak 
jest już dostępna w naszym sklepie:


KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO ZAKUPU

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium