Rzut oka na Signatory Vintage

Rzut oka na Signatory Vintage

Za marką Signatory Vintage stoi Andrew Symington, który swoją przygodę z butelkowaniem whisky zaczął w słynnym 5-gwiazdkowym hotelu Prestonfield House w Edynburgu, gdzie jako zastępca kierownika odpowiadał za zabutelkowanie bardzo wysoko ocenianej 22-letniej Bowmore 1965 oraz 20-letniej Springbank 1967 sygnowanych nazwą hotelu.

Springbank 1976 20 yo, Bowmore 1965 22 yo Prestonfield


Wkrótce po tym wydarzeniu, w roku 1988, Symington zainwestował we własną rozlewnię - ówcześnie najmniejszą w Szkocji, co dało mu pełną kontrolę nad procesem butelkowania. Zaczął od wypuszczania whisky nie rozcieńczanych wodą - tzw. Cask Strength, co w owych czasach nie było tak powszechne jak dzisiaj. Na premierową single malt wybrał Glenlivet 1968 z beczki po sherry.

Signatory Vintage dość szybko zyskała solidną reputację, dorównującą pionierskim oraz konkurencyjnym Gordon & MacPhail i Cadenhead. Kluczem do sukcesu była wysoka jakość oraz butelkowanie relatywnie rzadkich whisky z zamkniętych destylarni, takich jak Ben Wyvis, czy Glen Flagler. Firma wprowadziła również kilka "innowacji", m.in.: ręczne numerowanie etykiet, podawanie informacji o liczbie dostępnych butelek oraz liczbie i rodzaju użytych do maturacji beczek.

W 2002 roku Symington przeniósł swoją działalność z położonego nieopodal Edynburga Leith do niewielkiego i malowniczego Pitlochry, gdzie kupił gorzelnię Edradour. Przylegający do niej budynek zaadaptował na potrzeby funkcjonowania Signatory, umieszaczając w nim linię butelkującą, magazyn oraz biuro.

Aktualną ofertę firmy tworzą cztery linie produktowe: The Un-chillfiltered collection (whisky niefiltrowane na zimno i butelkowane z mocą 46%), 86 Proof Collection (whisky butelkowane z mocą 43%), Single Grain Collection oraz najbardziej prestiżowa - Cask Strength Collection.

Cask Strength collection Signatory Vntage


Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Signatory Vintage


KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium