Premiera Rosebank 31 yo 2022

Premiera Rosebank 31 yo 2022

W oczekiwaniu na ponowne otwarcie, zlokalizowana w miejscowości Falkirk Rosebank, ogłosiła właśnie start zapisów na zakup kolejnej leciwej single malt ze swoich starych zapasów. Rosebank uważana jest za jedną z najlepszych whisky słodowych z Lowlands, głównie ze względu na owocowo-kwiatowy styl uzyskiwany dzięki stosowanej tu potrójnej destylacji.

Założoną w 1840 roku Rosebank zamknięto na początku lat 90. z powodu relatywnie wysokich kosztów modernizacji oraz problemów z drogą dojazdową. W roku 2017 należące do niej puste budynki, znak towarowy oraz zapasy magazynowe stały się własnością Ian Macleod Distillers. Ponowne uruchomienie wyposażonej od nowa gorzelni planowane jest na połowę 2023 roku.  

Premiera Rosebank 31 yo 41,8% miała miejsce w otoczeniu The Kelpies - czyli majestatycznych, bodaj największych na świecie, stalowych rzeźb końskich głów, oddalonych od destylarni o niecałe 3 mile. Pomimo spędzenia ponad trzech dekad w beczkach, whisky zachowuje lekki, cytrusowy profil, z nutami limonek oraz trawy cytrynowej w zapachu, mięty, rumianku, chleba bananowego i skóry w smaku oraz ziół, ze słodkimi brzoskwiniami i odrobiną dębu na finiszu.

Zakup butelki to koszt 1,8 tys. funtów. Sprzedaż rozpocznie się 11 sierpnia o godz. 12 za pośrednictwem strony internetowej destylarni oraz wybranych sklepów specjalistycznych.

 
Whisky będzie dostępna również u nas

KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘPrzy okazji przypominamy, iż w naszej ofercie wciąż dostępna jest równie cenna Rosebank 30 yo z 2020 roku


KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium