Dwie nowości w ofercie Macnair's

Dwie nowości w ofercie Macnair's

Debiutująca w połowie 2021 roku seria MacNair's Exploration Rum została ostatnio rozszerzona o dwie pozycje rodem z Jamajki. Seria jest częścią odświeżonej w 2018 roku marki MacNair’s Boutique House of Spirits wprowadzonej na rynek przez Billy'ego Walkera po przejęciu destylarni Glenallachie. Oprócz whisky blended malt Lum Reek składają się na nią również rumy.

Premierowa kolekcja Exploration Rum pochodziła z Panamy, słynącej z wulkanicznej gleby, która zapewnia idealne środowisko do uprawy kluczowego składnika rumu, trzciny cukrowej. 
Najnowsze propozycje w kolekcji wydestylowano na Jamajce w gorzelni Clarendon, położonej na jednej z najstarszych plantacji trzciny cukrowej na wyspie.

W odróżnieniu od swoich poprzedniczek cały proces starzenia rumów 
Jamaica Unpeated i Jamaica Peated miał miejsce na terenie destylarni Glenallachie pod nadzorem Billy'ego Walkera. Trunki z serii dedykowanej Panamie początkowo leżakowały bowiem w tropikalnym klimacie Panamy, a dopiero potem zostały przeniesione do zdecydowanie chłodniejszej Szkocji. 

Pozyskany przez Walkera spirytus o wysokim, średnim i niskim poziomie estrów oraz mocy 86%, pierwsze 30 miesięcy spędził w beczkach ze świeżego amerykańskiego dębu, po whisky żytniej oraz winie z regionu Rioja, po czym został zmieszany i zredukowany do 69%. Wariant Jamaica Unpeated poddano wtórnemu leżakowaniu w podobnym asortymencie beczek, natomiast wariant Jamaica Peated przelano do beczek po torfowej GlenAllachie. Exploration Rum Jamaica Peated oferuje nuty smakowe dojrzałych bananów, grejpfruta i toffi, z wędzonymi bananami i cynamonem Natomiast Jamaica Unpeated akcenty miodu, ananasa i bananów, a także owoców tropikalnych, wanilii i syropu.Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Macnair's
:


KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium