Alkohol jako podziękowanie - czy ma to sens?

Butelka alkoholu Bananas and cream  z skrzynką

Sposobów na odwdzięczenie się jest naprawdę mnóstwo. W naszym nadwiślańskim kraju zwykle kupujemy kawę albo… coś mocniejszego — alkohol. Na co się zdecydować, aby uniknąć faux-pas? Wiele zależy od okoliczności, a także od samej osoby, bo czy można na przykład wyobrazić sobie podarowanie butelki „czegoś mocniejszego” komuś, kto jest abstynentem? Jasne, że nie! Na jaki alkohol w podziękowaniu się zdecydować oraz w jakich sytuacjach? Dowiecie się tego z poniższego tekstu, do którego lektury serdecznie zachęcamy!

Podstawy, czyli o czym warto pamiętać?

butelka Johnnie Walker Green LabelWspółpraca, leczenie, opieka nad dzieckiem, uczczenie rocznicy ślubu, wdzięczność rodzicom za… ot, po prostu za to, że są. Optymiści mogą powiedzieć, że okazje do dziękowania nadarzają się na każdym kroku — wystarczy tylko pozytywnie spojrzeć na otaczający nas świat. Jeżeli już podjęliśmy decyzję o zakupie w formie podziękowania alkoholu, warto przyjrzeć się najciekawszym możliwościom. Oczywiście najpierw najlepiej poznać preferencje danej osoby — nie wolno o tym zapominać!

Czy można dać rum osobie miłującej rzadko spotykane, kraftowe piwa? Jasne, że nie, ponieważ podarek byłby zupełnie nietrafiony i zwyczajnie niepraktyczny. A co z niepijącymi? Tutaj lepiej celować w kawę, egzotyczną herbatę czy też napoje bezalkoholowe. Przyjrzyjmy się jednak czemuś z procentami!

Elegancja Francja

Chodzi o podziękowanie partnerowi biznesowemu bądź pracownikowi? A może nawet mowa o pracodawcy? Czy w tym przypadku można sobie pozwolić na kupno najtańszej wódki albo zwykłego piwa? Oczywiście, że nie! Ciekawą propozycją w tym przypadku okaże się wysokojakościowa whisky — Jack Daniel’s, Jim Beam albo okryty sławą Grant’s. A może ten brązowy trunek to jednak za mało? W takim przypadku strzałem w dziesiątkę na 100% okaże się ekskluzywny, francuski Cognac!

Wódka, czyli coś patriotycznego

Dlaczego patriotycznego? Ponieważ nie da się ukryć, że w Polsce wódka jest jednym z najczęściej spożywanych rodzajów alkoholu. Czy musi trącać kiczem? Niezupełnie, gdyż odmian jest co niemiara — zarówno tych droższych, jak i nieco tańszych. Belvedere, Absolut, Baba Yaga Finest, Finlandia — ot, do wyboru do koloru! Jeszcze inną propozycją okaże się z kolei alternatywa dla wódki. O co chodzi? Mowa o karaibskim rumie albo meksykańskiej tequili, jeżeli tylko degustator jest miłośnikiem tropików!

Alkohol w formie podziękowania może być niezwykle interesującym sposobem na okazanie wdzięczności. Dlaczego? Ponieważ odmian tego typu napitków na rynku jest cała masa. Rum, wódka, koniak, szampan, eleganckie wino czy porządne kraftowe piwo. Wybór należy do Was!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium