18 Luty - Światowy Dzień Picia Wina

18 Luty - Światowy Dzień Picia Wina

Światowy Dzień Picia Wina jest okazją do celebrowania tej wyjątkowej i różnorodnej kultury wina, która jest obecna na całym świecie. Organizacja degustacji win w domowym zaciszu to świetny sposób na uczczenie tego dnia  z przyjaciółmi i bliskimi.

Zanim rozpoczniemy degustację, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim, dobierzmy odpowiednie kieliszki do konkretnych rodzajów win. Wino białe powinno być serwowane w mniejszych, smuklejszych kieliszkach, w celu zachowania odpowiedniej temperatury i spowolnieniu uwalniania aromatów, natomiast wino czerwone powinno być serwowane w większych kieliszkach, aby umożliwić pełny rozwój aromatu i smaku. Ważne jest także dostarczenie odpowiedniej przekąski do każdego rodzaju wina, np. do win białych pasują owoce morza, a do czerwonych sery i mięsa.

Jeśli chodzi o wybór win, warto zwrócić uwagę na różnorodność oferowanych przez nas wina z różnych krajów. Jest to również  świetna okazja by sięgnąć po coś innego niż to do czego już się przyzwyczailiśmy.

win białych polecamy hiszpańskie Albariño, portugalskie Vinho Verde, włoskie Malvasia oraz francuskie Gros Manseng. Wśród win czerwonych warto postawić na włoskie Susumaniello, francuskie Cotes du Rhone, argentyński Malbec, chilijskie Carmenere oraz australijski Shiraz.

Nie zapomnijmy także o winach musujących, które są doskonałym wyborem na specjalne okazje. Polecamy francuskie Cremant, hiszpańską musującą Rioję od Familii Vivanco czy portugalskie Issimo.

Podsumowując, Światowy Dzień Picia Wina to wspaniała okazja do organizacji degustacji win w domowym zaciszu. Dzięki różnorodności oferowanych przez nas win z całego świata, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie i wraz z bliskimi cieszyć się wspaniałymi smakami i aromatami kultury wina.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium