Premiera nowej serii Octomore 14.

Premiera serii Octomore 14.

Destylarnia Bruichladdich z wyspy Islay zaprezentowała czternastą serię Octomore - najbardziej torfowej whisky na świecie. Podstawą corocznej serii jest Octomore 14.1 - 5-letnia single malt otrzymana ze słodu odmiany Concerto pochodzącego z Mainland, zawierającego 128,9 PPM fenoli, leżakowana w pierwszy raz napełnionych beczkach po amerykańskiej whiskey, zabutelkowana z mocą 59,6%. W jej profilu smakowo-zapachowym znajdziemy nuty słodkiego karmelu, wanilii i palonej kawy, ze świeżymi cytrusami przebijającymi się przez charakterystyczny dla Octomore dym.

Druga w kolejności Octomore 14.2 to również whisky 5-letnia, wyprodukowana ze słodu odmiany Concerto pochodzącego z Mainland o zawartości 128,9 PPM fenoli, jednak leżakowana w innych beczkach - po sherry Oloroso, first fill hogshead (40%) oraz po winie Amarone, first fill (16%) i second fill (44%). Ta zabutelkowana z mocą 57,7% whisky ma oferować aromaty czerwonych porzeczek, suszonych śliwek, cynamonu, skóry i dymu, które na podniebieniu przejdą w nuty prażonej kawy, suszonych owoców, ciasta z owocami oraz wędzonego dębu i soli.

Najbardziej torfową edycją w zestawieniu jest Octomore 14.3 - 5-letnia whisky wyprodukowana z jęczmienia odmiany Concerto uprawianego na Islay (214,2 PPM fenoli) oraz destylatów leżakowanych w beczkach first fill po amerykańskiej whiskey (50%) oraz second fill po winach (50%), zabutelkowana z mocą 61,4%. W jej profilu smakowo-zapachowym znajdziemy aromaty gorącego, słodkiego zacieru, biszkoptowe nuty słodu, kremowej owsianki, wanilii, miodu, toffii oraz ziemistego torfowego dymu.

Wersja Octomore 14.4  tradycyjnie dostępna będzie w późniejszym terminie, jako tzw. Distillery Exclusive.

(źródło: Bruichladdich)

Seria Octomore 14. jest już dostępna w naszym sklepie


KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium